• Jana Lukovská

   • PRŮVODKYNĚ V MATEŘSKÉ ŠKOLE
    E-mail: jana(zavináč)dobra-skolka.cz

    Jana se dlouhá léta věnovala vedení účetnictví, ale vždycky ji to ale táhlo k práci s dětmi. Udělala si tedy rekvalifikační kurz a v roce 2013 začala učit v mateřské školce. V tomto roce ji čeká dokončení vzdělání pro učitele mateřské školy. Montessori pedagogika ji zajímá dlouhodobě - už v roce 2010 absolvovala kurz Osobnost dítěte - Montessori pedagogika v praxi a dlouhodobě pracuje pod supervizí AMI učitelky. V montessori pedagogice se sama také dále vzdělává a od června 2026 absolvuje dvouletý mezinárodní výcvik AMS v Praze. Absolvovala také kurz Respektovat a být respektován a děti rychle poznají, že respektující přístup nemá naučený, ale je jí opravdu vlastní. Má ráda přirozenost a přírodu a to se také velmi promítá do její práce. Ráda s dětmi pracuje venku a nebojí se jít s nimi “do akce” a zamazat se při dovádění.
    Líbí se jí citát: "Ten největší dar, který dětem můžeme dát, je dát jim důvěru v jejich vlastní schopnosti. Věřit dětem, že to zvládnou, podporovat je v jejich snaze. To je našim úkolem, ne na sebe přebírat jejich odpovědnost. To je to, co žene děti dál, jen tak se mohou zdokonalit, chápat své schopnosti, vytvořit si pojem vlastní hodnoty."

   • Mgr. Broňa Zatloukalová

   • PRŮVODKYNĚ V MATEŘSKÉ ŠKOLE
    E-mail: montessoriwaycz(zavináč)gmail.com

    Za poslání průvodkyně vděčí svým třem dětem, svému dětství, dvěma mladším sourozencům, studiu střední školy, oboru vychovatelství, letem stráveným jako vychovatelka s dětmi se speciálními potřebami a studiem Speciální pedagogiky pro vychovatele na Ostravské univerzitě. Při studiu na Univerzitě ve Zlíně během bakalářského a magisterského programu Specializace v pedagogice nalézala další metody práce s dětmi, a díky absolvování výcviku pro Montessori průvodce Asociace Montessori Institute v Praze pod vedením Maria Roth se seznámila s konkrétními metodami, jak ideálně naplňovat potřeby pro věk 3-6 let, prakticky se učila od dětí v Montessori školce v Kladně, v Mladé Boleslavi a ve Zlíně. Nedovede si představit život bez cestování, na College v Coloradu si prohloubila znalost angličtiny a velmi ráda ji používá jako dorozumívací prostředek. Vyhovuje jí poznávání skrze hudbu, písničky, pohyb, při používání všech smyslů, doplněné o efektivní a respektující komunikaci. Od dětí se neustále učí vidět a vnímat svět bez předsudků a domněnek, raduje se z každého dne a ráda se o tuto radost dělí s ostatními.

     

   • Bc. Marcela Adamíková

   • PRŮVODKYNĚ V MATEŘSKÉ ŠKOLE
    E-mail: merci1512(zavináč)gmail.com

    Vystudovala jsem bakalářský titul v programu Specializace v pedagogice v oboru Sociální pedagogika na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Momentálně si dokončuji magisterský titul ve stejném oboru. Již přes deset let se věnuji práci s dětmi, které jsou mi neskutečnou inspirací a radostí. Přes sedm let jsem žila v Londýně, kde jsem vystudovala Montessori diploma (AMI) a Montessori Post-diploma Observation (AMI). Pracovala jsem pro Maria Montessori Institute v Londýně přes 5 let, kde jsem byla průvodcem dětí ve třídě do 3 let a ve třídách 3 – 6 věku dítěte. Společně s kolegyní jsem dále vedla program pro rodiče a děti, kde jsme se zabývali Montessori principy a přípravou domácího prostředí. Mezi mé pracovní zkušenosti patří i práce v sociální oblasti, kde jsem pracovala s dětmi v Dětském centru Zlín. Jsem člověk, který rád na sobě pracuje, objevuje a touží po novém poznání. A ještě raději jsem, když můžu být součástí této cesty za novým poznáním u dětí a podporovat je v tom, co je baví a těší. Mám malého syna, který dodává mému životu ten správný smysl. Mám ráda hudbu, hraji na klavír a ze sportu mám nejraději plážový volejbal. V poslední době se nejvíce odreaguji latinsko-americkým tancem.

   • Bc. Aneta Zlámalová

   • PRŮVODKYNĚ V MATEŘSKÉ ŠKOLE
    E-mail: Aneta.Zlamalova(zavináč)seznam.cz

    Momentálně studuji magisterský obor Učitelství pro mateřské školy ve Zlíně. S dětmi jsem získávala zkušenosti prostřednictvím táborů v centru pro rodinu, kde jsem měla příležitost vidět respektující přístup manželů Kopřivových, pro který jsem se nadchla. S montessori pedagogikou jsem se začala seznamovat právě tady ve školce, kde jsem vedla hlídání pro děti a o prázdninách byla ve školičce s nejmenšími. Postupně poznávám, učím se a kolegyně jsou mi průvodkyněmi. Od ledna 2019 nastupuje výcvik v montessori pedagogice pro věk 3-6 let. Líbí se mi individuální a respektující přístup k dětem a možnost vidět radost z objevování. S dětmi ráda tvořím, zpívám a dovádím. Svůj volný čas ráda trávím jak v přírodě aktivně, na kole či tenisem, tak i doma s knížkou. Samotná práce s dětmi mě naplňuje a přináší radost každý den.

   • Bc. Marie Bačůvková

   • ODPOLEDNÍ PRŮVODKYNĚ V MATEŘSKÉ ŠKOLE

   • Turgut Hami Tuzsus

   • Turgut pracuje u nás ve školce jako dobrovolník v rámci programu ERASMUS +. Vystudoval v Turecku předškolní pedagogiku a v mateřské škole také jako učitel pracoval. Absolvoval tříměsíční pracovní stáž v mateřské škole ve Finsku, kde dodnes udržuje velmi přátelské vztahy. U dětí ho baví rozvíjet jejich zájem. S dětmi ve školce hovoří anglicky a pracuje na své češtině :)