• Mgr. Lenka Dobešová

   • PRŮVODKYNĚ PRO PRVNÍ TROJROČÍ
    E-mail: lenka(zavináč)dobra-skolka.cz

    Lenka už při studiu Učitelství pro 1. stupeň ZŠ v Brně věděla, že klasická škola pro ni nebude cestou. V Montessori pedagogice, kterou v Praze právě dokončuje, konečně našla v teorii porozumění dětem, laskavý přístup a smysluplnost. Ve volném čase ráda maluje, tančí a cestuje.

   • Bc. Kateřina Kabešová

   • Kateřina studuje magisterský obor Česká filologie společně s pedagogickým základem v Olomouci. V průběhu bakalářských studií učila jednotlivce i malé skupiny dětí v soukromé škole a zde získala mnoho zkušeností s individuálním přístupem k dětem. S montessori pedagogikou se seznámila v rámci hodin psychologie pro učitele a ihned ji oslovila. Našla v její teorii vše, co jí v klasické škole vždy chybělo. Nyní se s montessori pedagogikou seznamuje v praxi, pozoruje a učí se od zkušených kolegyň. Na tomto přístupu nejvíce obdivuje svobodu a respektující přístup, děti považuje za rovnocenné parťáky. Volný čas momentálně věnuje převážně studiu a sebevzdělávání, ale vždy si najde čas na rodinu, výlet do přírody a dobrou knihu. Práce s dětmi ji naplňuje a dělá jí radost sledovat pokrok a individuální vývoj každého dítěte.

     

   • Markéta Kubišová

   • ODPOLEDNÍ PRŮVODKYNĚ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ
    E-mail: marketa(zavináč)dobra-skolka.cz

    Vystudovala Vyšší odbornou školu pedagogickou a Střední pedagogickou školu v Kroměříži - Předškolní a mimoškolní pedagogiku. Poté působila v Domě dětí a mládeže ASTRA Zlín, jako lektorka výukových programů přírodovědného a environmentálního zaměření a jako asistentka při akcích pro veřejnost. Učila také hru na flétnu. Dva roky dělala Au Pair ve Velké Británii. Od ledna 2017 působí jako školní asistent a vychovatelka školní družiny. 10 let je aktivním členem skautu - pomáhá při organizaci akcí (tábor, karneval, skautská besídka,…), a 8 let vede skautskou družinu pro děti ve věku 6-15 let. Má ráda rukodělné činnosti – organizace vánočních dílniček, a vede rukodělné aktivity na táborech.

   • Ethan Joseph Crabtree

   • Ethan u nás pracuje v rámci programu ERASMUS + jako dobrovolník. Učí děti ve škole angličtinu a matematiku a účastní se celé dopolední výuky jako asistent pedagoga. Vyrostl v malé vesnici, ale vždycky ho lákalo poznávat svět. Během posledních 3 let navštívil 56 zemí, od Madagaskaru po Skotsko. S dětmi pracoval ve svém městě v dětském klubu a agažoval se v klubu mládeže v Attleborough. Vedl filmový klub pro děti v několika školách v Norfolku. Jako dobrovolník pomáhal dětem se čtením ve své původní základní škole. Studoval matematiku. Baví ho však spíše literatura. Má zkušenosti se soukromým doučováním v matematice a anglické literatuře. Mimo angličtiny hovoří také francouzsky a má základy turečtiny a jazyka tapalog.
     
    Pracoval jako fotograf na volné noze. Hraje na kytaru a rád zpívá. Zastupoval Anglii v basketbalu a rád se mu věnuje doposud.
    
     
    
     
   • Bc. Marie Bačůvková

   • ASISTENSTKA PEDAGOGA V ZÁKLADNÍ ŠKOLE