• Bc. Petra Cilečková

     • VYCHOVATELKA VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

      Už od svých 7 let jsem jezdila každý rok na dětské tábory, kde jsem se postupně vypracovala od praktikantky, přes zdravotníka zotavovacích akcí až po vedoucí. Vždy jsem se těšila na vytváření nového příběhu, do kterého děti o prázdninách přeneseme. To mě postupně navedlo na myšlenku, kam se vydat po střední škole a tou se stala pedagogická fakulta v Brně, kde jsem úspěšně absolvovala bakalářské studium asistentství přírodopisu a chemie pro 2. stupeň ZŠ.

      Během posledního ročníku na vysoké škole, jsem se přestěhovala do Zlína, kde mně do cesty osud zavál příležitost, v podobě průvodce v Lesní mateřské školce. Byla to skvělá zkušenost, kde jsem mohla zúročit nabyté vědomosti ze studia přírodopisu a prohloubit svůj vztah k dětem. Právě ve školce jsem si více uvědomila, jak je obohacující s dětmi pracovat a chtěla jsem se v tom více rozvíjet a vzdělávat. V roce 2017 jsem absolvovala kurz od manželů Kopřivových – Respektovat a být respektován a vzdělávací program prevence agresivity u školních dětí aneb Agrese je OK. 

      Další zkušenost se mi naskytla na základní škole TGM v Otrokovicích, kde jsem byla na pozici asistenta pedagoga. Vyzkoušela jsem si práci s dětmi s poruchou autistického spektra a s jinými specifickými poruchami učení.  Na práci s dětmi mě baví především rozmanitost a to, že člověka neustále někam posouvají a nenechají ho zakrnět.

      V roce 2018 jsem se stala hrdou maminkou své starší dcery Adélky a o 2,5 roku později přišla na svět druhá dcerka Anička. Mateřství je pro mě velký dar a zároveň škola, která neustále prověřuje mé schopnosti a nutí mě nad sebou zamýšlet.

      Aktuálně jsem si podala přihlášku na kurz Vychovatelství na MU v Brně, který má dobu trvání tři semestry. Svůj volný čas si ráda zpříjemním knížkou, a to především žánry jako fantasy a sci-fi nebo poslechem podcastů. Miluji výlety s rodinou a trávení času na zahradě, kde společně zvelebujeme naše zázemí.

      Velice se těším na novou pracovní příležitost v Dobré škole a bližší seznámení s Montessori metodou, která mě vždy fascinovala.

      Vzdělání, kurzy:

      • Masarykova univerzita, Pedagogická fakulta
       Obor: Pedagogické asistentství přírodopisu a chemie pro základní školy
      • Zážitkový kurz první pomoci (září 2023)
      • 2017 Respektovat a být respektován
      • 2016 Vzdělávací program Prevence agresivity u školních dětí aneb Agrese je Ok
      • 2016 Letní škola pro pedagogy lesních mateřských škol
      • 2015 Psychomotorický trénink a cvičení